Ana Sayfa Karabük Safranbolu Eskipazar Yenice Eflani Ovacık
24 Temmuz 2014 Perşembe, 09:25

E-Kart Web Rehber Seri İlan Foto Galeri Firma Rehber Oyunlar
Karabük Haberleşme Grubu Ziyaretçi Defteri Seçtiklerimiz Kardemir Karabük Spor Hakkı Bilgücü Mustafa Yanık
 İLGİNÇ PORTRELER: MİHRİBAN ERKAN

Mustafa Yanık

 

 

Mihriban’ı kentimizde tanımayan yoktur sanırım.

O kendisini sosyal çalışmaları, sıcak dostluğu ve içten tavırlarıyla herkese sevdirmiş ve saydırmıştır.

Adeta bir iyilik meleği gibi herkesin yardımına koşarken görebilirsiniz onu.

Uzun yıllar süren iş yaşamında olduğu kadar aile yaşamında da örnek olmasını bilen ender insanlardan birisidir.

 

Tanıyalı ne kadar oldu bilemem. Ama ta genç kızlık zamanından itibaren tanıdığımı anımsıyorum. Babası Halit Oğuz hem babamın arkadaşıydı hem de yüksek okulu bitirmeden önce işçi olarak çalıştığım zamanlarda da haddehane elektrik bakımda teknisyenimizdi.

Zaten o zamanlar hemen hemen herkes birbirini az çok tanırdı.

 

Kendisiyle ve eşi rahmetli dostum Aycan’la samimi olup ailece çok güzellikleri paylaştığımız yıllar ise 1990’ların başlarına rastlar.

Bir nezaket ve zerafet sembolü olan Aycan’la, iyilik meleği olan Mihriban ve oğlumla sınıf arkadaşı olan oğulları Oğuzhan ve dünya güzeli kızlarıyla Neslihan’la  mutlu bir ailenin güzelliklerini paylaşırlarken dostlarına da sinerji yayıyorlardı. Bizler de o güzellikleri birlikte yaşama olanağını bulduk.

 

Bir çok dernekte görev alıyordu.

Siyaset alanında da görev düştüğü zamanlarda elinden gelen desteği göstermekten kaçınmıyordu. Tabii ki siyasi görüşlerimiz zıt kutuplardı ama bu hiçbir zaman sorun yaratmıyordu.

 

Satış müdürlüğünde çalıştığı zamanlarda çok kişiden duymuşumdur ki herkesin işini en kolay ve rahat bir şekilde yapması için gayret göstermiştir. Ondan yakınan kimseyi duymadım da, görmedim de…

 

Hayatta paraya değer vermeyen ender ailelerden birisiydiler.

Eşi de kendi de almaktan çok vermeyi seven insanlardı.

Aycan ,  yemek konusunda her şey elinden gelen bir kişi olduğundan müthiş zevkli akşamları paylaşmışızdır Çamlık’taki bahçeli evlerinde.

İnsanlar için bu kadar özverili oldukları gibi hayvanlara karşı da aynı duyarlılığı göstererek sevmenin tüm olduğunu kanıtlarlardı adeta.

 

Mihriban emekli olduktan sonra basın aleminde de çalıştı. Kardemir bünyesinde kurulan özel televizyonun sekreterliğini yaptığı zamanlarda sadece basın mensuplarının değil siyaset ve cemiyet yaşamının önde gelen insanlarının da takdirini kazanmayı bildi.

Ve o yıllarda eşini yitirdi. Aycan yolda düşerek yaşamını yitirdiği anda  kendisi de ameliyatlı olarak hastanede yatıyordu. Çok sıkıntılı anlar yaşadı ama dimdik ayakta durmasını bildi.

 

Bir özel sağlık kuruluşunda görev aldığı zaman orada da başarılı olacağından hiç kuşkum olmadı. Hem kendisini çok iyi tanıttı topluma hem de çalıştığı kurumu. Tüm etkinliklerde kurumu adına konuşma yapması ve açıklayıcı bilgiler vermesi her zaman saygınlık kazanmasına neden olmuştur.

 

Ben bu yazıyı yazarken daha bir uzun düşünmeye çalıştım ama gerçek özelliğinin ne olduğunu tam olarak anlatamayacağımı anladım.

Zira bir insan bir kentte bu kadar tanınır ve sevilirse onun çok daha önemli nedenleri vardır diye düşünüyorum.  O giz bir iletişim ve etkileşim nedeni olsa gerek.  Zira kucaktaki bebekten elleri öpülesi nur yüzlü ninelere kadar ortak paydanın temelimde bu duygular olmalı.

 

Mihriban tüm bu olumlu güzellikler ve iyilikleriyle birlikte zaman zaman çok kıskanılan bir insan da olmuştur. Bu her başarılı ve sevilen kişinin başına gelen bir olgudur. İşin ilginç yanı kendisini kıskananlar tarafından da takdir edilmesi ve sevilmesidir.

 Saçının rengi bile çok kişi tarafından hep merak edilmiştir örneğin.

Bir diğer özelliği de çok duygusal olmasıdır.

Birden  bulutlar sarıverir gözlerini ve bir yağmur gibi dökülmeye başlar damlalar halinde. Sevdiklerinin acısıyla bu kadar etkilenen bir kişinin kendi dert ve sıkıntıları karşısında direnç gösterebilmesi de bir başka özelliğidir.

 

Kısacası tüm özellikleriyle Mihriban Erkan bu kentin ilginç ve farklı portrelerinden birisidir ve bu özelliğiyle de bu yazı dizimizin içinde yer almaya hak kazanmıştır diye düşünüyorum.

Türk sanat müziğinden  hoşlanan ,gerektiğinde söyleyebilen, düğünde- eğlencede gönlünce eğlenebilen, oynayabilen çağdaş bir Türk kadınıdır.

Kastamonu Derneği’nin etkinliklerinde görevler üstlenen ve yöresinin tanıtımına da değer vermesiyle gelenekselliği sahiplenebilmektedir.

Şiirden etkilenen, müzikten anlayan…

Ağlanacak yerde ağlayıp gülünecek yerde gülebilen…

Dostlarının yanında tanıdık-tanımadık herkesin derdiyle dertlenip mutluluklarıyla mutlu olabilen Mihriban’ı kutluyorum.

Sağlık ve mutluluk içinde geçmesini diliyorum bundan sonraki yaşamının da.

         Sağlıcakla kal…

Mustafa Yanık

my-yanik@hotmail.com
 
www.brtv.com.tr 
www.karabukum.net 

(  Yorumlar(1)  | 08.06.2008 ]

Bu Yazıya Yorumunuz Varsa Buraya Tıklayınız

BU YAZıYA CANı GÖNÜLDEN KATıLıYORUM. KENDISININ VE ABLASıNıN BENDEKI HÜRMETI BÜYÜKTÜR. BU DÜNYALARı DA ÖTEKI DÜNYALARı DA CENNET OLSUN INşALLAH...
ankara -

(1)

 Mustafa Yanık ' ın  Diğer Yorumları

Firmanızı Ücretsiz Firma Rehberine Kaydedin ! Tüm Dünya Sizi Tanısın !

Karabüklüler Bu Forumda Tartışıyor !.. Sizi de Bekliyoruz

Tavsiye Et
Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın
e-mail adresi

© Construction 1995 - 2005
Designed by Ramazan Uyumaz